środa, 4 maja 2016

Wycieczka do Warszawy 02-03.05.2016

W dniach 2-3 maja jak każdego roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Głównym sponsorem naszej eskapady była Rada Rodziców naszej szkoły. Pierwszego dnia obejrzeliśmy pasjonujący pokaz nieba w Planetarium Centrum Nauki Kopernik, później przez ponad godzinę oglądaliśmy doświadczenia, poznawaliśmy tajemnice otaczającego nas świata.
Od 16.00 zwiedzaliśmy z przewodnikami Zamek Królewski. Meble, obrazy, rzeźby, zegary, informacje o zwyczajach króla zrobiły na nas wielkie wrażenie. Około godz. 17.30 udaliśmy się na miejsce noclegu w Agrykoli. Po koniec dnia, była jeszcze jedna niespodzianka, pan dyrektor zaprosił nas na wieczorny spacer po Łazienkach Królewskich. Zawędrowaliśmy aż pod Belweder, tam swoim pięknem zachwycił nas Cadillac Marszałka Józefa Piłsudskiego.
     Następnego dnia, od samego rana duże przeżycie, wizyta w Wilanowie. To piękne i czarujące miejsce. Zachwyciliśmy się nim tak bardzo, że ledwo zdążyliśmy na Plac Zamkowy, gdzie o 12.00 rozpoczęły się uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Udział w tej uroczystości to już kilkuletnia tradycja naszej szkoły. Z bliska mogliśmy zobaczyć najważniejsze osoby w naszym państwie, Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę, Premier Rządu RP Panią Beatę Szydło, Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego i Marszałka Senatu RP Pana Stanisława Karczewskiego. Na trybunie honorowej było mnóstwo ważnych osobistości.
     Od godz. 13.00 zwiedzaliśmy Warszawę z przewodnikiem. Zobaczyliśmy to, co najciekawsze: Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Pomnik Małego Powstańca, uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wizytę w Warszawie zakończyliśmy pysznymi lodami około godz. 17.00.

     W wycieczce wzięło udział 34 uczniów szóstej klasy. Opiekę nad uczniami sprawowali: dyrektor Pan Zenon Lisiak, nasze wychowawczynie Pani Agnieszka Fabisz i Maria Maciejewska oraz Pani Monika Szymanowska – Kaik z Rady Rodziców naszej szkoły. Podziwialiśmy umiejętności poruszania się po Warszawie kierowcy Pana Sebastiana Winieckiego z Dobrzycy. Więcej fotek znajdziesz w zakładce WYCIECZKI,