poniedziałek, 7 listopada 2016

Biwak w Sośnicy

Piątek i sobotę klasa I spędziła na biwaku integracyjnym w Sośnicy.
Biwak rozpoczął się w piątkowe popołudnie. Po przyjeździe na miejsce  wraz z rodzicami zostaliśmy zakwaterowani w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na spacer po Sośnicy . Wróciliśmy wieczorem oświetlając sobie drogę małymi latarkami.

Po kolacji rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Rzucając kolorowe baloniki powitaliśmy gości, którzy odwiedzili nas, a byli to: Pani Burmistrz Ewa Wasilewska i pan Dyrektor naszej Szkoły -Zenon Lisiak.
Wieczorem obejrzeliśmy prezentację multimedialną prezentującą najciekawsze miejsca Sośnicy, którą przygotowała dla nas koleżanka z klasy VI Marysia Mikołajewicz, a Pan Dyrektor opowiedział wszystkim historię powstania tej miejscowości. Kiedy przygotowaliśmy się do snu, Pani burmistrz Ewa Wasilewska przeczytała nam na dobranoc Bajkę o Guliwerze.W sobotę rano, po pysznym śniadaniu wybraliśmy się na spacer do małego hoteliku dla koni. Mogliśmy pogłaskać koniki i wysłuchać ciekawych opowieści właściciel hoteliku, pana Pawłowskiego.
Gdy wróciliśmy, czekało na nas pyszne spaghetti przygotowane przez rodziców.Po obiedzie poszliśmy na spacer do kościoła i  na cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicz na zbiorowej mogile.
 Bawiliśmy się w parku przyległym do schroniska, chowaliśmy się za drzewa. Pogoda nam dopisała. Odwiedziliśmy też sośnickich strażaków, którzy zafundowali nam przejażdżkę wozem strażackim.
 Później wraz z rodzicami odtańczyliśmy 3 tańce, które nauczyła nas nasza pani.  Było dużo śmiechu i radości. Wieczorem jedliśmy pieczone w ognisku ziemniaki. Wróciliśmy do domów pełni wrażeń.

Już zastanawiamy się, dokąd pojedziemy następnym razem.