środa, 24 maja 2017

Zielona Szkoła w Schronisku Młodzieżowym w Sośnicy


Uczniowie z klasy II c  w dniach 15-19 maja 2017 r,  realizowali program edukacyjny przebywając w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Sośnicy. Pięciodniowy pobyt obfitował w szereg wydarzeń, które nie pozwoliły dzieciom na nudę. Zajęcia dydaktyczne uzupełniane były codziennymi wycieczkami rowerowymi po okolicy. We wtorek uczniowie uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Poznania, gdzie poznali legendy poznańskie "opowiedziane w niezwykły sposób" oraz wzięli udział w warsztatach "Słodkie Czary Mary". W środę do ośrodka zawitał niezwykły gość, który przedstawił multimedialny seans pod kopułą przenośnego planetarium. Pan Daniel przekazał dzieciom bardzo wiele cennych informacji z dziedziny astronomii. Zaciekawił dzieci pokazem nieba przez teleskopy i specjalistyczne okulary, który trwał  do późnych godzin wieczornych. W czwartek po zajęciach dydaktycznych uczniowie udali się na zajęcia ruchowe do kręgielni w Pleszewie. Po powrocie uczestniczyli w lekcji rytmiki, którą przeprowadziła Pani Katarzyna Rynowiecka.


Uczestnicy "zielonej szkoły" angażowali się także w codzienne przygotowywanie posiłków, czynności kulinarne wykonywali pod okiem "Babci Krysi", czyli Pani Krystyny Józefiok oraz  Pani Patrycji Józefiok. Panie poświęciły swój czas oraz umiejętności by dzieci smacznie jadły i miały energię do działania.

Opiekę nad dziećmi podczas pobytu sprawowali rodzice dzieci, Pani Agnieszka Habel i Mirosława Baraniak wraz z wychowawczynią Beatą Lewandowicz.
Więcej fotek znajdziesz na naszym  fanpage'u.