niedziela, 1 października 2017

„Podróże do granic” – spotkanie autorskie z podróżnikami, Robertem i Joachimem Czerniakami.

26 września  w  Szkole Podstawowej w Dobrzycy odbyło się spotkanie autorskie z dwoma podróżnikami mieszkańcami Mosiny, ojcem i synem: Robertem i Joachimem Czerniakami.
Zarówno ojciec jak i syn to pasjonaci podróży. Robert swoją edukację rozpoczął jako cukiernik, a zakończył na kierunku geograficznym na UAM w Poznaniu. Przez całe życie lubił żeglować. Poznał Arktykę i północną Afrykę, aż po bezkresy Ameryki Południowej.  Swoimi pasjami zaraził syna Joachima. W latach 2008–2009 wyruszyli na wspólną wyprawę tym razem przez Amazonię, Amerykę Środkową do Meksyku.
Robert na co dzień zajmuje się psychoonkologią. Natomiast Joachim przeszedł trudną operację nowotworu mózgu. Wsparcie ze strony ojca i terapia przez niego prowadzona, pozwoliła mu pokonać chorobę. Wspólnie przejechali na rowerach 10 tys. km, zwiedzając Australię. Obecnie Joachim studiuje.
Efektem ich wspólnych pasji i walki z przeciwnościami losu oraz przyjaźni jest wydana książka pt. „Podróże do granic”. Tę niesamowitą historię można przeczytać w dostępnej już w bibliotece w książce.
Ojciec i syn planują kolejne wyprawy, jak mówią – cały czas są w drodze.