wtorek, 29 maja 2018

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJW dniu 25 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Dobrzycy odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.
Pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Jak zwykle głównym celem spotkań z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru.
Spotkanie rozpoczęto od zapoznania uczniów ze zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru. Następnie uczniowie mieli okazję wykazać się wiadomościami
o książkach i znajomością postaci literackich, a także rozwiązać zagadki, krzyżówki związane z bohaterami bajek. Na zakończenie wszyscy uczniowie składając uroczyste przyrzeczenie zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych i szanowania wypożyczonych książek, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Po złożonej przysiędze nastąpiło pierwsze wypożyczanie książek. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę.